Dziewczyny z Wołynia. Opowieści kobiet, które przeżyły tragedię

Czytaj dalej
Fot. ZNAK
Artur Szczęsny

Dziewczyny z Wołynia. Opowieści kobiet, które przeżyły tragedię

Artur Szczęsny

Rozmowa z Anną Herbich, autorką książek: „Dziewczyny z Wołynia“, „Dziewczyny z Syberii“, „Dziewczyny z Powstania“ i „Dziewczyny z Solidarności“.

Rzeź wołyńska to ostatnio temat „nośny medialnie“. Dobrze, że przywracamy pamięć o tych wydarzeniach, ale dlaczego dopiero teraz?

Na pewno spory wpływ na to miał film Wojciecha Smarzowskiego. W kinach - i ostatnio w telewizji - obejrzały go setki tysięcy widzów. Wielu z nich dzieliło się później swoimi wrażeniami w mediach społecznościo-wych.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Szczęsny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.