Dziś podczas gali w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu wręczymy prestiżowe redakcyjne wyróżnienia

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
mn

Dziś podczas gali w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu wręczymy prestiżowe redakcyjne wyróżnienia

mn

Ludzi i instytucji sukcesu w Toruniu nie brakuje. Niełatwe zadanie miała więc redakcyjna kapituła, która wybrała laureatów Złotych Karet „Nowości” za osiągnięcia w roku 2018 oraz laureatów pozostałych wyróżnień - Anioła i Kryształowego Serduszka.

Złote Karety wręczamy od 24 lat za sukces w minionym roku. Srebrną Karetą - za osiągnięcia na starcie kariery. Aniołem „Nowości” honorujemy z kolei za całokształt dokonań, a Kryształowym Serduszkiem - za działalność charytatywną.

W kategorii biznes Złotą Karetę za sukces w roku 2018 otrzyma toruńska firma YouArtMe, producent świec Candellana. Uhonorujemy nią także firmę One Sport. W ubiegłym roku odniosła sukces organizując zawody żużlowe z cyklu Speedway Euro Championship na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Także dwie Złote Karety przyznaliśmy w kulturze. Odbiorą je „Małpa”, czyli Łukasz Małkiewicz, pochodzący z Torunia raper, którego albumy cieszą się wielką popularnością oraz Andrzej Poprostu. Jego doceniliśmy za to, jak za sprawą barwnych murali na szczytach bloków i wieżowców zmienia oblicze Torunia.

Złotą Karetę w kategorii nauka i edukacja przyznaliśmy prof. Ewę Bińczyk, filozofce z UMK, autorce książki „Epoka człowieka”, w której zajęła się zmianami klimatycznymi i obecnością człowieka w środowisku. Złotą Karetę w tej kategorii otrzyma także Marzanna Podpora, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu (przy okazji przepraszamy panią dyrektor za błędnie podane imię we wczorajszym wydaniu „Nowości”!). Doceniliśmy zmiany, jakie pod jej kierownictwem przeszła ta placówka.

Laureatami Złotej Karety w tej kategorii są również wspólnie Muzeum Etnograficzne w Toruniu i Kazimierz Kaczmarek, były wójt gminy Wielka Nieszawka. Głównie dzięki nim w Wielkiej Nieszawce powstał otwarty rok temu Olęderski Park Etnograficzny.

W kategorii aktywność obywatelska Złota Kareta trafi do Toruńsko-Włocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” - za obronę niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

W kategorii sport konkurencji nie miała iugi raz z rzędu Złotą Karetę odbierze Katarzyna Zillmann. W 2018 roku została wioślarską mistrzynią świata w czwórce.

Doceniliśmy też mistrzostwo świata juniorów kolarza torowego Cezarego Łączkowskiego. Jego uhonorujemy dziś Srebrną Karetą.

Kryształowe Serduszko za działalność charytatywną otrzyma prowadząca Fundację Hospicjum dla Kotów Bezdomnych Agnieszka Szubert.

Aniołem „Nowości”, uhonorujemy z kolei Toruński Klub Piłkarski Elana, który w 2018 roku świętował jubileusz 50-lecia.

Laureatów nagród zaprezentujemy szeroko na stronie internetowej nowosci.com.pl oraz w jutrzejszym wydaniu „Nowości”. Na naszych łamach nie zabralnie też oczywiście relacji z gali wręczenia wyróżnień.

mn

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.