Na alarm bije Radio Maryja, o. Tadeusz Rydzyk i posłanka Krystyna Pawłowicz (PiS). -Jestem tym gender zszokowany! - nie kryje redemptorysta.
Polska po raz trzeci uczestniczy w Tęczowym Piątku. Jak informuje Kampania Przeciw Homofobii, do akcji w tym roku włączyło się 211 szkół. Na ich korytarzach mogą zawisnąć tęczowe plakaty, a nauczyciele poprowadzą lekcje poświęcone akceptacji i otwartości na osoby reprezentujące mniejszości seksualne.
KPH zainteresowanym pedagogom przekazywała materiały: filmy, lektury itp. Udział uczniów w zajęciach jest dobrowolny. O przebiegu lekcji decyduje nauczyciel, a KPH jedynie służy pomocą.
- Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą. Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć - tłumaczy Joanna Skonieczna z organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii.
Organizacja podaje, że z badań wynika, że w każdej klasie jest co najmniej jeden uczeń lub uczennica LGBT. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPH aż 70 proc. uczniów LGBTQI doświadczyło w swoim młodym życiu przemocy, a w 30 proc. przypadku doszło do niej właśnie w szkole.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień