Edukacyjna oferta Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Edukacyjna oferta Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Warsztaty dla przedszkolaków i uczniów, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach, tematyczna ścieżka zwiedzania i zwiedzanie interaktywnych wystaw - to propozycje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na drugie półrocze roku szkolnego 2018/2019.

Dla najmłodszych centrum nauki przygotowało 4 zajęcia, które poświęcone są matematyce, poznawaniu różnorodnych środków transportu, siedmiu cudów świata oraz laboratorium biologa, chemika i fizyka. Przedszkolaki uczestniczą w interaktywnych zajęciach w pracowni kreatywnej "przeBUDOWA", a w przestrzeni sali warsztatowej mogą przeprowadzić swoje pierwsze doświadczenia.

Na uczniów szkół podstawowych czekają warsztaty oraz zajęcia w pracowniach. Dla uczniów kl. 1-6 szkoły podstawowej przygotowano zajęcia "W różnorodności siła" i "O! Sole!". Pierwsze poświęcone są różnorodności organizmów, która jest warunkiem przetrwania człowieka. W trakcie drugich zajęć, wspólnie z uczestnikami, przyjrzymy się gigantycznej grupie związków chemicznych jaką są sole. Uczniowe kl. 4-8 będą mogli poznać tajniki gier losowych oraz utrwalić pojęcia związane z rachunkiem prawdopodobieństwa na warsztatach "Fortuna w Las Vegas". Te zajęcia adresowane są również do uczniów gimnazjum.

W pracowni biologicznej uczniowe mogą uczestniczyć w zajęciach: "Rośliny od środka" (kl. 4-8 SP, 3 gim.), "Właściwości białek i aminokwasów" (kl. 7-8 SP, 3 gim., ponadgim.) oraz "Izolacja i rozdział elektroforetyczny genomowego DNA" (kl. 7-8 SP, 3 gim., ponadgim.). W pracowni fizycznej przygotowano dwa tematy laboratoriów: "Termiczny szok" (kl. 6-8 SP, 3 gim.) i "Z notatnika doświadczalnika" (kl. 7-8 SP, 3 gim., ponadgim.). Podczas pierwszych zajęć uczestnicy wcielą się w role pracowników Polskiego Instytutu Termodynamiki, których zadaniem będzie zbadanie w jaki sposób ludzki organizm odczuwa temperaturę. A wszystko po to, aby Światowa Agencja Kosmiczna mogła wysłać człowieka na planetę w innym układzie słonecznym. W trakcie dwugodzinnych zajęć "Z notatnika doświadczalnika" uczniowe przeprowadzą doświadczenia, które pomogą im lepiej zrozumieć zagadnienia związane z fizyką dźwięku, optyką geometryczną, prądem elektrycznym i ruchem harmonicznym. Celem zajęć będzie przede wszystkim zapoznanie uczniów z metodologią procesu badawczego. -

Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Zwiedzanie wystaw jest dostępne od wtorku do piątku w godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00. Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godz. 9:00-10:00 i 11:00-12:00. Zajęcia w specjalistycznych pracowniach od wtorku do piątku w godz. 9:00-10:00 i 11:00-12:00 (godzinne pracownie) oraz 9:00-11:00 (pracownie 120-minutowe).

Bilety na zajęcia można kupić w kasach Młyna Wiedzy oraz poprzez elektroniczny system sprzedaży online.

Edukacyjna oferta Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

plus.nowosci.com.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.