Fabryczna 10. Migają w szkole. Lekcje nietypowego języka

Czytaj dalej
Fot. Piotr Suszczyński
Piotr Suszczyński

Fabryczna 10. Migają w szkole. Lekcje nietypowego języka

Piotr Suszczyński

Języka migowego, dzięki któremu można rozmawiać z osobami głuchymi uczą się w szkole przy ul. Fabrycznej. Pomysłodawcą jest nauczyciel i dziecko niesłyszących rodziców.

Na te zajęcia namówiły mnie koleżanki - mówi Weronika Mróz, uczennica Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”. - Chodzę na nie, bo to trochę tak, jak z językiem obcym. Dobrze znać angielski i móc porozumieć się z obcokrajowcem. Podobnie jest osobami głuchoniemymi. Chciałabym im pomóc, jeśli np. będą tego potrzebować.

W dalszej części artykułu:

  • Skąd pomysł na lekcje z języka migowego
  • Do czego przydaje się język migowy?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Suszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.