Galeria otworzy się dla wyjątków?
Ustawa przyjęta przez Sejm (jeśli Senat jej nie zmieni) faworyzuje handlowców, którzy mają swoje sklepy poza centrami handlowymi. Oni, jeśli tylko zechcą, będą mogli pracować w każdą niedzielę.
Sejm przyjął projekt ustawy o wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Jeśli ustawa ta wejdzie w życie, wówczas od 1 marca 2018 roku zakaz obowiązywać będzie w dwie niedziele w miesiącu, a w 2020 r. już we wszystkie.
Zakaz nie dal wszystkich
- Ustawa o ograniczeniu handlu zawiera katalog wyłączeń, wskazujący placówki, w których handel w niedziele będzie dozwolony. Będą to między innymi: piekarnie, cukiernie i lodziarnie, ale także stacje paliw płynnych, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, z prasą i biletami oraz placówki pocztowe - wylicza Danuta Cabaj, dyrektor Head of Consumer Finance & B2B. - Z zakazu zostały wyłączone również sklepy zlokalizowane w zakładach hotelarskich oraz placówkach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku oraz stoiska organizowane na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych.
w dalszej części artykułu:
- co zmieni się w handlu po wejściu w życie zmian w prawie?
- czy właściciele sklepów będą mogli skorzystać z prawa do prowadzenia działalności w niedzielę?
- propoznowane rozwiązania legislacyjne dyskryminują niektórych kupców
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień