Renata Hryniewicz

Gimnazjum nr 1 w Słubicach ma własną telewizję. Komu ją zawdzięcza?

Akcje charytatywne czy inne wydarzenia uczniowie Gimnazjum nr 1 oglądają w szkolnej telewizji. Oto ekipę, którą ją tworzy. Fot. Mat. Gimnazjum nr 1 Akcje charytatywne czy inne wydarzenia uczniowie Gimnazjum nr 1 oglądają w szkolnej telewizji. Oto ekipę, którą ją tworzy.
Renata Hryniewicz

Kasia, Julka i dwóch Kacprów to uczniowie, ale i operatorzy, montażyści i reporterki z Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Ekipa bierze udział w konkursie: Widzę więcej firmy ICT Poland i "Gazety Lubuskiej".

- Chcemy, żeby wszyscy wiedzieli, co się u nas dzieje. Promujemy akcje charytatywne takie jak: Pola nadziei, Mikołajki i zbiórki dla chorych czy biednych, ale też kręcimy wszystkie wydarzenia szkolne - mówi Julka Śmielewicz, która podkłada głos w „przebitkach”.

Żeby wszystko było profesjonalne, uczniowie nawiązali współpracę ze słubicką telewizją.

- My kręcimy, wstępnie montujemy, ale całość obrabia nam HTS. Nawet przeszliśmy u nich kurs - mówi Kacper Konopka, montażysta.

Grupa z gimnazjum startuje w konkursie: Widzę więcej firmy ICT Poland i „GL”. To wyzwanie dla 15-latków (bo ICT świętuje 15-lecie), którzy są wolontariuszami.

- Ci uczniowie żyją tym, co robią. Ciągle coś się dzieje, a oni muszą być wszędzie. Od 2014 r. nie opuścili żadnej akcji. Nie mają czasu dla siebie, rezerwują go dla szkoły - mówi Agnieszka Konopka, opiekunka grupy. - Za kilka lat uczniowie będą mogli zobaczyć, jacy byli - mówi Kasia Krzyżan, reporterka.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.