Gliwice: Goci, żeliwo i niepodległość

Czytaj dalej

Gliwice: Goci, żeliwo i niepodległość

Skarby Gotów, żeliwne ogrody i 100. rocznica odzyskania niepodległości – wokół tych trzech tematów są zorganizowane ferie w Muzeum w Gliwicach. W programie znajdzie się zarówno coś dla przedszkolaków, jak i starszych dzieci.
Między 30 stycznia a 9 lutego młodzi miłośnicy archeologii, sztuki i historii nie będą się nudzić. Razem z gliwickimi muzealnikami odkryją gocką biżuterię na wystawie archeologicznej, a także wyruszą szlakiem bursztynowym. Chętni zmierzą się z trudną sztuką tworzenia roślinnych ornamentów. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabraknie również zajęć na temat historii polskiej państwowości.

Gdzie odbędą się zajęcia?
1. Willa Caro zaprasza na zajęcia towarzyszące ciekawej ekspozycji „Goci. Barbarzyńscy zdobywcy Europy”. Uczestnicy poznają trasę ich wędrówki po Europie, spróbują rozszyfrować gocki alfabet i poznają ich wierzenia.
2. W Oddziale Odlewnictwa Artystycznego dzieci zwrócą uwagę na ornamenty roślinne w sztuce i odkryją ich bogatą symbolikę.
3. Gliwicka Radiostacja proponuje lekcje muzealne na temat marszałka Józefa Piłsudskiego, bohatera polskiej niepodległości, oraz symboli narodowych. Dzieci dowiedzą się, dlaczego biały orzeł ma złotą koronę i głowę zwróconą w prawo, a także co oznaczają kolory flagi.

Szczegółowe informacje o zajęciach i zapisach są dostępne na stronie internetowej www.muzeum.gliwice.pl

Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Oddział Odlewnictwa Artystycznego, ul. Bojkowska 37
Gliwicka Radiostacja, ul. Tarnogórska 129
Adres internetowy www.muzeum.gliwice.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.