Głos zza grobu. Tarnobrzeżanin przed śmiercią nagrał wiadomość, która stała się dowodem w sprawie oszustwa

Czytaj dalej
Fot. Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski

Głos zza grobu. Tarnobrzeżanin przed śmiercią nagrał wiadomość, która stała się dowodem w sprawie oszustwa

Marcin Radzimowski

Nim zarzucił sobie sznur na szyję, tarnobrzeżanin napisał list i włączył dyktafon. Na nagraniu płaczliwym głosem tłumaczy, dlaczego postanowił się zabić. Wszystko przez jednego człowieka, który zrujnował mu życie.

Ciało Jana W. z Tarnobrzega znaleziono 4 stycznia 2017 roku w jego garażu. Pętla na szyi nie pozostawała wątpliwości co do przyczyny śmierci. Wezwany przez policjantów lekarz potwierdził samobójstwo. Udział osób trzecich wykluczono.

Zanim odnaleziono zwłoki, kilkadziesiąt minut wcześniej ktoś z bliskich Jana W. odnalazł list pożegnalny spisany jego ręką, pozostawiony w mieszkaniu. W nim dramatyczny opis ostatnich miesięcy życia mężczyzny, kłopotów finansowych, załamania psychicznego. Była też informacja, gdzie zostawił dyktafon z nagraniem - nagraniem, które wówczas było krzykiem rozpaczy, a dwa lata później będzie przed tarnobrzeskim sądem dowodem w procesie oskarżonego o oszustwa Mariusza M.

W dalszej części przeczytasz:

  • jaką wiadomość pozostawił w swym nagraniu Jan W.
  • kogo jeszcze oskarzony miała naciagnąc na bankowe pożyczki
  • co śledczy znaleźli w mieszkaniu Mariusza M.
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Radzimowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.