Gmina Obrowo

Gmina Obrowo

Na terenie gminy Obrowo, dzieci i młodzież mają do wyboru różne formy zajęć, które pomagają wszechstronnie im się rozwijać. Dzięki takim zajęciom, odkrywają swoje zdolności, zamiłowania oraz pogłębiają wiedzę. Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych.

W zależności od rodzaju dodatkowych zajęć, rozwijają one np. zdolności językowe, uczą logicznego myślenia, uczą gry na różnych instrumentach, . Np. w Publicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Osieku nad Wisłą oraz na zajęciach kół wokalnych w szkołach uczniowie mają kontakt z różnorodną muzyką. Samodzielnie eksperymentują przy tworzeniu muzyki za pomocą różnych instrumentów i własnego głosu. . Rozwijają umiejętności muzyczne zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, zarówno w zakresie gry na instrumentach jak i w śpiewie. Z kolei np. zajęcia plastyczne czy teatralne przeznaczone są dla chętnych, którzy lubią eksperymentować z materiałami plastycznymi, wyrażać siebie poprzez ekspresję i odgrywanie przygotowanych ról.

Szeroki wachlarz zajęć sportowych np. takich jak: czwórbój lekkoatletyczny, indywidualne i drużynowe biegi przełajowe, sztafetowe, karate, unihokej, mini piłka siatkowa, koszykowa, halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców, tenis stołowy indywidualny, drużynowy dziewcząt i chłopców, mini piłka nożna itd., oferują nam kluby sportowe działające na terenie gminy Obrowa tj. Klub Karate „Ronin”, UKS Feniks Obrowo, Kolarstwo Kometa Obrowo, A&W Obrowo. Celem ich jest rozwijanie różnych form kultury fizycznej, podnoszenie poziomu sportowego jak i korzyści zdrowotnych. Promocja zdrowego stylu życia, pracy nad zachowaniem kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Na terenie gminy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury czy Osiecki Klub Kultury są konkursy m.in. piosenki patriotycznej, recytatorskie, pianistyczne, keyboardowe, a także festiwale piosenki dziecięcej i młodzieżowej, które również cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Przy GOKu działa Orkiestra Dęta Gminy Obrowo, która uświetnia swoją obecnością wszystkie uroczystości gminne.

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.