Górki czechowskie. Żadnych zmian czy park i budowa bloków. Za czym zagłosują lublinianie?

Czytaj dalej
Fot. Adrian Tomczyk
Artur Jurkowski

Górki czechowskie. Żadnych zmian czy park i budowa bloków. Za czym zagłosują lublinianie?

Artur Jurkowski

Po raz pierwszy lublinianie wezmą udział w referendum lokalnym, które ma rozstrzygnąć o losach górek czechowskich. Aby było wiążące, do urn musi pójść 78 243 głosujących.

Lokalne referendum to nowość w Lublinie. Nowość, bo nigdy wcześniej to narzędzie „dialogu” z mieszkańcami nie było wykorzystywane. To, że się odbędzie, zawdzięczamy ubiegłorocznej kampanii wyborczej do samorządu. Zorganizowanie referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich, dawnego poligonu, stało się jednym z elementów walki o prezydenturę Lublina Krzysztofa Żuka, walczącego wówczas o reelekcję. Ostatecznie prezydent Żuk złożył w tej sprawie obietnicę wyborczą. - Mieszkańcy Lublina w referendum wypowiedzą się o przyszłości górek czechowskich - zadeklarował 10 października 2018 roku.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • Skąd pomysł na referendum ws. górek czechowskich
  • Jak obecnie mogą być zagospodarowane górki
  • Dlaczego referendum nie można było zastąpić zwykłym sondażem
  • Ile będzie kosztowało referendum.
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Jurkowski

Zajmuje się samorządem, głównie funkcjonowaniem lubelskiego ratusza oraz Rady Miasta Lublin. Ponadto inwestycjami m.in. drogowymi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.