Gronkowiec toksynotwórczy przyczyną wymiotów u dzieci ze żłobka miejskiego nr 1 w Toruniu

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Alicja Cichocka-Bielicka

Gronkowiec toksynotwórczy przyczyną wymiotów u dzieci ze żłobka miejskiego nr 1 w Toruniu

Alicja Cichocka-Bielicka

Jak bakteria znalazła się w jedzeniu serwowanym dzieciom? Nad tym głowi się toruński sanepid. Dochodzenie przedłużono do końca sierpnia.

Ten lipcowy poranek zarówno personel żłobka, jak i rodzice dzieci zapamiętają na długo. 25- dzieci z miejskiej placówki przy ul. Bażyńskich po drzemce nagle poczuło się źle, wymiotowało, niektóre tak intensywnie, że na miejsce natychmiast wezwano pomoc medyczną, straż pożarną i toruński sanepid, a dzieci do szpitala odwoziły karetki pogotowia.

Co wywołało tak gwałtowne wymioty?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.