Grunt i budynki spółki Metron-Service w likwidacji przy ul. Bydgoskiej zostaną zlicytowane

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Małgorzata Oberlan

Grunt i budynki spółki Metron-Service w likwidacji przy ul. Bydgoskiej zostaną zlicytowane

Małgorzata Oberlan

Wartość nieruchomości, wpisanej do gminnego rejestru zabytków, to 1,6 mln zł. Komornik zapowiedział już oficjalnie licytację na 4 czerwca. Będą chętni?

Licytować siedzibę spółki Metron-Service w likwidacji będzie 4 czerwca br. kancelaria komornika Dariusza Zimnego. Pod młotek ma pójść nieruchomość przy ul. Bydgoskiej 108-110. A dokładniej - prawo jej wieczystego użytkowania. Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków gminy miasta Toruń.

Udziały ma duży Metron

„Nieruchomość składa się z jednej działki ewidencyjnej o powierzchni 1118 mkw. Działka posiada kształt nieregularny. Leży w terenie uzbrojonym i jest uzbrojona we wszystkie media. Na działce znajdują się trzy budynki, w tym budynek administracyjno-produkcyjny, budynek hydroforni i budynek magazynowo-produkcyjny z wydzielonym garażem. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich budynków wynosi: 1127,80 mkw.” - opisuje komornik.

Suma oszacowania wynosi 1 mln 601 tys. zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1 mln 200 750 tys. zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 160 tys. 100 zł.

Spółka Metron-Service założona została na początku lat 90. Obecnie znajduje się w likwidacji. Mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia dobrze wiedzą, że wystawiona na licytację nieruchomość od dawna sprawia wrażenie opuszczonej. W 2017 roku doszło tutaj do groźnie wyglądającego pożaru. Kto zechce ją kupić? Czy komorniczy młotek rozgrzeje się w trakcie licytacji? Okaże się 4 czerwca.

Udziałowcem spółki jest „duży Metron”, czyli przeżywający właśnie poważne problemy spółka Metron - Fabryka Zintegrowanych Systemów Opomiarowania i Rozliczeń. Przypomnijmy, że ta fabryka wodomierzy z siedziba przy ul. Targowej w Toruniu musiała na mocy wyroku sądu wydać majątek Skarbowi Państwa (wojewodzie).

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.