Iwona Kłopocka-Marcjasz

Grypa toruje drogę koronawirusowi. Nie bądź głupi, zaszczep się

Szczepić przeciwko grypie można się już od 6 miesiąca życia. Szczepić przeciwko grypie można się już od 6 miesiąca życia.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

1,5 mln szczepionek przeciw grypie zamówił rząd dla Polaków i planuje tę liczbę podwoić, jeśli zechcemy się szczepić. W tym roku szczepienie przeciw grypie ma szczególne znaczenie, bo jesienią czeka nas druga fala pandemii koronawirusa, która zbiegnie się z sezonem przeziębień. Lekarze namawiają do szczepień, aby uniknąć chociaż jednego zagrożenia i zminimalizować ryzyko chaosu w szpitalach i przychodniach.

Do jednoczesnego wystąpienia grypy i COVID-19 doszło już w kilku krajach europejskich w szczytowym momencie pandemii koronawirusa w marcu i kwietniu. Wszyscy widzieliśmy zdjęcia przepełnionych szpitali i słyszeliśmy o dramatycznych dylematach lekarzy, kogo podpiąć do respiratora.

W Wielkiej Brytanii już zaplanowano masowe szczepienia przeciwko grypie, a ich celem ma być przede wszystkim odciążenie systemu ochrony zdrowia. Szczepienia mają być dobrowolne, ale rząd planuje szeroką akcję profilaktyczną, aby zachęcić do nich jak największą część społeczeństwa.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.