Hanna Walenczykowska

Grypa zaatakuje na przełomie stycznia i lutego?

Rok temu z powodu grypy zamknięto szpitalne oddziały. Czy i w tym roku tak się stanie? Fot. Tomasz Czachorowski, archiwum Rok temu z powodu grypy zamknięto szpitalne oddziały. Czy i w tym roku tak się stanie?
Hanna Walenczykowska

W niektórych rejonach kraju, na przykład w województwie zachodniopomorskim, wzrasta liczba chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W Kujawsko-Pomorskiem tendencji wzrostowej nie ma. Specjaliści ostrzegają, że wirus grypy zaatakuje za kilka tygodni.

W ogólnopolskich mediach pojawiły się informacje o nagłym i bardzo dużym wzroście liczby chorych na grypę i infekcje grypopodobne.

Atak grypy na przełomie lutego i stycznia 2020

- Grypa atakuje, zachorowało 140 tysięcy osób, z których pół tysiąca trafiło do szpitali – poinformowało we wtorek (7 stycznia) Radio Zet. - Sezon grypowy się rozpoczął.

Dane publikowane na stronie internetowej Narodowego Instytutu Zdrowia potwierdzają; w ostatnim tygodniu 2019 roku zachorowało w Polsce na grupę ponad 138 tysięcy osób. Oznacza to, że średnio dziennie notowano 40 przypadków grypy i infekcji grypopodobnych na 100 tysięcy mieszkańców.

Przewidywany, drastyczny wzrost liczby chorych, jak twierdzą przedstawiciele szczecińskiego „Sanepidu” ma nastąpić na przełomie stycznia i lutego.

Mniej niż rok temu

Postanowiliśmy sprawdzić, czy w naszym województwie również notuje się coraz więcej chorych. Niestety, najnowszych raportów sporządzonych w pierwszych dniach stycznia 2020 jeszcze nie ma. Wiadomo tylko, że…

- W okresie od 1 września do 31 grudnia 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 87.769 zachorowań na grypę, infekcje grypopodobne i ostre zakażenia dróg oddechowych – informuje dr n. o zdr. inż. Jerzy Kasprzak, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. - W analogicznym okresie poprzedniego sezonu epidemicznego zgłoszono łącznie 90.161 przypadków, czyli o 2.392 przypadki więcej.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.