Marek Nienartowicz

Hipis obiadową porą, czyli tydzień w polityce [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

To nie - broń Boże! - przygotowania do wyborów. To tylko pokaz w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia Fot. Sławomir Kowalski To nie - broń Boże! - przygotowania do wyborów. To tylko pokaz w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia
Marek Nienartowicz

Tygodnie mijają i nic. Nie ma wieści, by do Torunia, w ramach słynnego partyjnego objazdu Polski, miał przyjechać ktoś z wierchuszki PiS. To aż tak odpuszczają wybory prezydenta Torunia??? I aż takiego żołnierza niezłomnego robią ze swojego kandydata na ten urząd???

A w okolice Torunia w tę niedzielę zawita legendarny „Pies”. Czyli wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS zarazem, Ryszard Terlecki. Niestety, nie będzie opowiadał swojej życiowej historii - od czołowego hipisa PRL-u („Pies” to oczywiście ksywka z tego okresu), chłopaka piosenkarki Kory do szeregów PiS i roli jednego z głównych przybocznych prezesa Kaczyńskiego.

Legendarny „Pies” w niedzielę zajedzie na spotkania z Wąbrzeźnie i Łubiance. No naprawdę, żeby to PiS partyjne konwentykle organizował w dzień święty??? I to jeszcze w porze niedzielnego, rodzinnego obiadu??? Ładnie to tak ingerować w ten szczególny, wspólny czas??? A poseł Sobecka to widzi i nie grzmi.

Działacze PO wyprawili się za to do Warszawy. W sobotę, na Marsz Wolności. Z naszego województwa PO ponoć wysłała pięć autokarów. Czyli jakieś 200 parę ludzi. W tym gronie byli też ci z Torunia. Jakby nie liczyć, wychodzi na to, że więcej ludzi z Torunia stawiło się tego samego dnia w Warszawie na Stadionie Narodowym, na zawodach żużlowej Grand Prix. Nawet jeśli uwzględnimy, że na Marszu Wolności grała toruńska Kobranocka.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.