Hity rekrutacji na studiach. Sprawdziliśmy, które kierunki na bydgoskich uczelniach są najbardziej oblegane

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Hity rekrutacji na studiach. Sprawdziliśmy, które kierunki na bydgoskich uczelniach są najbardziej oblegane

Małgorzata Pieczyńska

Bydgoskie uczelnie publiczne zakończyły I turę naboru. W Collegium Medicum UMK rekordy tradycyjnie bije kierunek lekarski. Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym - informatyka stosowana, ale prawdziwą niespodzianką jest nowość na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, czyli kryminologia.

W Collegium Medicum UMK do wyboru jest 15 kierunków na studiach jednolitych magisterskich i I stopnia raz czterech anglojęzycznych. Jak co roku, hitem I etapu rekrutacji okazał się kierunek lekarski.

- Tym razem zgłosiło się aż 4016 chętnych, czyli 20 osób na miejsce - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK. - Sporo osób wybrało farmację - 601, optykę okularową - 177 i kosmetologię - 274. Na każdym z tych kierunków na jedno miejsce przypada po 6 osób.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu, a w nim o obeganych kierunkach na bydgoskich uczelniach. Które kierunki cieszą się największą popularnością?

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.