Iwona Góralczyk

Inwestor: - Auta? Też można myć

- Robimy swoje. I zarabiamy. Proponuję przyjrzeć się innym inwestycjom. Tam są tematy - twierdzi D. Kaźmierczak. Fot. Iwona Woźniak - Robimy swoje. I zarabiamy. Proponuję przyjrzeć się innym inwestycjom. Tam są tematy - twierdzi D. Kaźmierczak.
Iwona Góralczyk

Symbolem myjni jest żaba. - W hołdzie panu Jurkiewiczowi. I żnińskim radnym - usłyszeliśmy.

Myjnia bezdotykowa, w dokumentacji jako „myjnia samoobsługowa mechanicznego sprzętu sportowego oraz sprzętu transportującego“ od kilku dni działa już na pełnych obrotach przy stacji Orlen w Żninie.

Kto z niej korzysta? Wybraliśmy się na miejsce. Z obserwacji głównie właściciele aut osobowych. Czy ktoś ich tam kontroluje, ktoś informuje, że to „myjnia nie dla samochodów“?

- A gdzie jest napisane, że nie można tu myć samochodów? Mówienie, że klienci podjeżdżający autami są przeganiani, bo „nie wolno“, jest kłamstwem - mówi inwestor Dariusz Kaźmierczak. - Nikt nikogo nie ma prawa stąd wyprosić. Tak samo można tu umyć quada, jak i samochód, którym - w celach rekreacyjno - sportowo - wypoczynkowych - wyjeżdżamy na wakacje. Albo pojazd, którym właśnie wróciliśmy z wyprawy na ryby. Nie ma różnicy w obsłudze myjni. Nie wiem, o co ten szum?

- Jesteśmy praworządnymi obywatelami: wszystko wykonaliśmy zgodnie z wytycznymi, dopasowaliśmy się do zapisów w planie miejscowym. To jest najładniejsza, najnowocześniejsza inwestycja zrealizowana w 2015 roku w Żninie. Lepsza w tym okresie nie powstała - twierdzi Dariusz Kaźmierczak.

Wjeżdżających na teren wita... żaba. - Jest symbolem myjni. Cała z brązu, sprowadzona z Holandii, spoczęła na 2,5 tonowym kamieniu granitowym przywiezionym ze Szwecji. To inicjatywa w hołdzie panu Jurkiewiczowi, który był tak zatroskany o okoliczne żaby, oraz w hołdzie radnym, którzy podjęli temat, na czele z panem przewodniczącym.

- W Żninie jest wiele innych, ciekawych i wartych analizy tematów. Nie pojmuję, dlaczego przyklejono się do naszej inwestycji? Bo zazdroszczą, że żniński król Midas, czego się nie dotknie, zamienia w złoto/sukces? - dodał Kaźmierczak.

Sprawę komentowali ostatnio starosta żniński oraz burmistrz (opublikowaliśmy ich opinie w ostatnich wydaniach „Pomorskiej“).

- Sytuacja jest kuriozalna - stwierdził Robert Luchowski. - Inwestor wiedział... nie chcę być podejrzliwy, ale realizując to przedsięwzięcie zakładał, że wymusi zmianę planu zagospodarowania przestrzennego - skomentował. - A my nie jesteśmy od tego, aby zmieniać plan pod czyjeś oczekiwania. Sprytnie pomyślana sytuacja - dodał.

- Takich praktyk w gminie nie było. I to nie jest dobry przykład. Przestrzegam przed takimi działaniami. Nie może dochodzić do sytuacji, że ktoś coś wybuduje - na przykład blok mieszkalny - i będzie to niezgodnie z planem miejscowym. Najpierw plan, później inwestycja - tego się trzymajmy - powiedział włodarz.

- Jako inwestorzy nic nie chcemy na radnych, w związku z tą działką, wymuszać - skomentował Kaźmierczak. - Nasza myjnia działa jak najbardziej legalnie i nie ma problemów, jeszcze raz podkreślam, aby umyć tu zarówno sprzęt sportowy, jak i auto. Powiem więcej: znajdźcie mi drugą taką w województwie, która ma takie możliwości?

Iwona Góralczyk

Moja misja to relacjonowanie wydarzeń z powiatu żnińskiego i powiatów ościennych na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.


Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliskie sercu są mi sztuka ludowa, rękodzieło i kultowa "Jesień na Pałukach".  


Od 2023 roku pracuję w dziale SEO funkcjonującym w strukturach Polska Press.


Poza obowiązkami zawodowymi podróżuję - na moim szlaku są w ostatnich latach europejskie muzea, a miłością malarstwo i rzeźba.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.