Jak działa rejestr przestępców seksualnych? Szkoły go chwalą

Czytaj dalej
Fot. archiwum Polska Press
Małgorzata Szlachetka

Jak działa rejestr przestępców seksualnych? Szkoły go chwalą

Małgorzata Szlachetka

- W przypadku szkół podstawowych możliwość sprawdzenia przyszłych pracowników do dodatkowe zabezpieczenie. Tym bardziej, że elektroniczny Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym jest prosty w obsłudze - mówi Marek Krukowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Lublinie.

Przypomnijmy, że Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym zawiera dwa zbiory danych: publiczny dostępny dla każdego i z szerszymi informacjami, do którego mogą logować się uprawnione osoby za pomocą podpisu elektronicznego.

- Dyrektorzy szkół, a także organizatorzy wypoczynku czy zajęć dla dzieci są zobowiązani sprawdzać, czy osoby, które zamierzają zatrudnić, figurują w rejestrze. Jeśli tak - nie będą mogli przyjąć ich do pracy

- podkreślało Ministerstwo Sprawiedliwości w swoim komunikacie z 1 stycznia 2018 r., czyli dnia, w którym rejestr ruszał.

W dalszej części artykułu m.in.:

  • jak działa Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym?
  • kto może korzystać z rejestru i jakie ma uprawnienia?
  • jak rejestr oceniają pracownicy oświaty?

Zachęcamy do czytania!

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Szlachetka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.