Jak mała szkoła w Janczewie bierze sprawy w swoje ręce

Czytaj dalej
Fot. SP w Janczewie
(ZEB)

Jak mała szkoła w Janczewie bierze sprawy w swoje ręce

(ZEB)

Można siedzieć i narzekać. A to, że szkoła za mała. Że nie ma sali gimnastycznej. Że komputery coraz gorzej działają, że... Można też działać!

Warto wziąć sprawy w swoje ręce i dać coś od siebie - tak zaczyna się mail, jaki otrzymaliśmy z gminy Santok. Czytamy w nim, że społeczność Szkoły Podstawowej w Janczewie kierowana przez Grażynę Arabczyk, gdy dowiedziała się o partnerskim projekcie gminy Santok i niemieckiej gminy Gusow-Platkow utworzenia Centrum Integracji Społecznej. W jego ramach można będzie pozyskać fundusze unijne na rozbudowę szkół w obu gminach. To także szansa na nawiązanie współpracy i przyjaźni pomiędzy młodzieżą szkolną i mieszkańcami.

- Na zaproszenie wójta i rady rodziców gościliśmy w szkole wspaniałych gości z Guzow-Platkow. A ponieważ w naszej szkole uczymy się języka niemieckiego, wykorzystaliśmy szansę przyjęcia gości w ich narodowym języku. Do pomocy ruszyli nauczyciele i rodzice, a nad całością programu czuwał Witold Łubieński - germanista. Nasi goście byli pod wrażeniem, a obecni na sali widzowie długo oklaskiwali młodych artystów - czytamy w relacji.

Dzieci przygotowały program artystyczny, wystapili też absolwenci: Natalia  Rybiałek i Adam Matykiewicz.
SP w Janczewie Dzieci przygotowały program artystyczny, wystapili też absolwenci: Natalia Rybiałek i Adam Matykiewicz.
(ZEB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.