Jak nie dać się oszustowi w sieci?

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski/Polska Press
Marta Mikołajska

Jak nie dać się oszustowi w sieci?

Marta Mikołajska

O tym, że internetowi oszuści nie próżnują, przekonała się ostatnio jedna z bydgoszczanek. Sylwester miała spędzić w Zakopanem. Straciła blisko tysiąc złotych.

W dobie Internetu nietrudno zostać oszukanym. Uważać powinniśmy szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym, kiedy szukamy w sieci wymarzonego prezentu lub ośrodka wypoczynkowego na sylwestra.

Miał być wymarzony sylwester

O tym, jak działają internetowi oszuści, na własnej skórze przekonała się pani Marta z Bydgoszczy, studentka uczelni medycznej, która ze znajomymi zamierzała spędzić sylwestra w Zakopanem. – Szukaliśmy ciekawej oferty domku dla dziesięciu osób. Na ciekawą propozycję trafiliśmy na portalu olx. Były piękne zdjęcia i kusząca cena – mówi pani Marta.

- Rzekomy właściciel domku odezwał się od razu. Zgodził się na podany termin, zachęcił do dokonania rezerwacji, podał swoje dane i poprosił o dokonanie natychmiastowego przelewu na kwotę 700 zł oraz wysłania potwierdzenia SMS-owego. Szczegóły mieliśmy omówić bliżej daty naszego przyjazdu.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

  • jak zakończyła się sprawa pani Marty
  • w jaki sposób zminimalizować ryzyko oszustwa w internecie
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.