Jesień Kaczyńskiego jak w banku? Komentarz powyborczy Artura Szczepańskiego

Czytaj dalej
Fot. Nowości
Artur Szczepański

Jesień Kaczyńskiego jak w banku? Komentarz powyborczy Artura Szczepańskiego

Artur Szczepański

Pewnym jest, że frekwencja w wyborach do europarlamentu, choć i tak kiepska, okazała się rekordowa. Dwa razy wyższa niż pięć lat temu, ale wciąż ponad połowa rodaków nie ma ochoty na wyrażenie własnego zdania.

Skłamałbym, gdybym napisał, iż nie spodziewałem się podanego przez pracownie sondażowe wyniku - bez względu na oficjalny werdykt możemy mówić o ugruntowaniu politycznego podziału, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Niewiele też wskazuje na to, aby sytuacja w najbliższych latach miała się zmienić, bo trzeciej siły nie widać, nawet na horyzoncie.

To niekoniecznie i nie do końca nic nowego. Poza głównym nurtem dwóch sił trzeba odnotować niepokojący wynik odrażającej w formie i wyrazie programowym brunatnej „Konfederacji” i nieco słabszy, niż oczekiwałem, wynik tęczowej „Wiosny”.

Krótko mówiąc, los Koalicji Europejskiej został zapewne przesądzony, a PiS wraz z sojusznikami maszeruje po kolejne zwycięstwo w wyborach i jeżeli nie potknie się o własne nogi, a to się na prawicy zdarza, to jesień Kaczyńskiego mamy prawie jak w banku!

Artur Szczepański

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.