Jest praca dla zwalnianych z Metronu - zapewnia miasto. Tylko branża automotive i TZMO szukają łącznie 100 osób

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Małgorzata Oberlan

Jest praca dla zwalnianych z Metronu - zapewnia miasto. Tylko branża automotive i TZMO szukają łącznie 100 osób

Małgorzata Oberlan

Lada dzień pracę w upadającym Metronie straci ok. 140 osób. Urząd Pracy w Toruniu i Centrum Wsparcia Biznesu zapewniają, że im pomogą. Są oferty pracy, będzie pomoc w przekwalifikowaniu się.

Miasto nie zostawi zwalnianych pracowników samych sobie. Już dziś, ze współpracującymi z nami firmami, możemy przedstawić ponad 200 ofert pracy - mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Współpracy Biznesu w Toruniu.

Konkrety? Firmy z branży automotive, działające na terenach po byłej Elanie, poszukują 50 pracowników produkcyjnych. Towimor ma oferty pracy dla kolejnych 30 osób, m.in. dla ślusarzy, monterów konstrukcji stalowych, operatorów suwnic, tokarzy i spawaczy. Grupa TZMO potrzebuje 50 pracowników w swoim zakładzie produkcyjnym Plastica w Kowalewie Pomorskim oraz kolejnych w toruńskiej Belli. Inna znana toruńska firma - Neuca - rekrutację rozpocznie w grudniu.

Pracowników potrzebują również miejskie spółki. MZK ma oferty pracy dla 30 kierowców (firma sfinansuje kurs), a MPO - oferty dla kierowców i ładowaczy - dodaje Łukasz Szarszewski, dyrektor CWB w Toruniu.

Dziesiątki ofert pracy przy produkcji (i nie tylko) ma również Powiatowy Urząd Pracy w Toruniu. To np. praca w Spomaszu, Tofamie, Greentech Polska, Metalwis czy spółce Fijalkowski.

Urząd dysponuje pieniędzmi na szkolenia i przekwalifikowanie osób bezrobotnych - podkreśla Bożenna Pszczółkowska-Rudnicka, wicedyrektor PUP. - Mamy też w dyspozycji 25 tys. zł dla osób zainteresowanych otwarciem własnego biznesu.

Wioletta Weroniecka, dyrektor toruńskiego pośredniaka zapewnia, że urząd wesprze zwalnianych z Metronu natychmiast. Już dziś urząd skontaktował się z działem kadr fabryki wodomierzy. Jutro spotka się z radcą prawnym spółki Metron. Jeśli tylko będzie taka wola, to urzędnicy mogą w zakładzie przy ul. Targowej zorganizować punkt konsultacyjny, w którym pracownicy informowani będą o swoich prawach i możliwościach. Jeśli woli nie będzie, taki punkt działać będzie w galerii Atrium Copernicus, w nowym punkcie informacyjnym miasta (od 4 września).

Bezrobocie w Toruniu jest rekordowo niskie, na poziomie 4,7 procent.
Zakłady produkcyjne cierpią na brak rąk do pracy. Nie oczekują doświadczenia i deklarują przeszkolenie kandydata do pracy. W wielu przypadkach nie mają nic przeciwko pracownikom w wieku 55 plus.

Szeroko o ofertach pracy w Toruniu, szczególnie dla dojrzałych pracowników - we wtorek w "Nowościach".

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.