Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jeszcze w tym roku Akademia Muzyczna złoży wniosek o pozwolenie na budowę nowej siedziby

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Jeszcze w tym roku Akademia Muzyczna złoży wniosek o pozwolenie na budowę nowej siedziby

Małgorzata Pieczyńska

Kiedy rozpocznie się budowa nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy? - pytają zaniepokojeni mieszkańcy. - Inwestycja nie jest zagrożona, ale mamy poślizg - odpowiada uczelnia.

- O budowie kampusu dla muzyków słyszy się już od kilku lat - mówi pani Halina, mieszkanka Śródmieścia. - Ratusz i uczelnia szumnie zapowiadają tę inwestycję. Tymczasem niedawno wybrałam się na spacer w rejon, gdzie ma powstać ten obiekt i nic się tam nie dzieje. Kiedy w końcu ruszy budowa?

Choć tego gołym okiem nie widać, przygotowania do rozpoczęcia inwestycji są zaawansowane. - Mamy gotowy projekt budowlany i wykonawczy przygotowany przez warszawską Pracownię Plus 3 Architekci - mówi Marek Czerski, kanclerz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. - Przeprowadzone zostały też badania hydrologiczne glinianki i jakości gleby. Dysponujemy już ekspertyzą ornitologiczną. Ustaliliśmy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozmieszczenie kładek, chodników i przystanków. Na finiszu są rozmowy z gestorami sieci, bo część ich przewodów biegnie przez nasz teren. Wiadomo już, że PGNiG wykona obejście magistrali gazowej, a negocjacje z Eneą praktycznie dobiegają końca.

Z dalszej części materiału dowiesz się:

 • dlaczego kampus nie będzie gotowy na czas
 • jaki jest planowany koszt inwestycji
 • jak zmieni się bydgoska dzielnica muzyczna w najbliższych latach
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.