Tomasz Wersocki

Jubileusz współpracy Torunia i Lejdy. Kontakty miast upamiętnia odsłonięty wczoraj mural z wierszem holenderskiego poety

Na 30-lecie współpracy Torunia i Lejdy przez starówkę przeszła „Pomarańczowa parada”, a dzieci z domu dziecka otrzymały kolejne prezenty Fot. Grzegorz Olkowski Na 30-lecie współpracy Torunia i Lejdy przez starówkę przeszła „Pomarańczowa parada”, a dzieci z domu dziecka otrzymały kolejne prezenty
Tomasz Wersocki

Na 30-lecie współpracy Torunia i Lejdy przez starówkę przeszła „Pomarańczowa parada”, a dzieci z domu dziecka otrzymały kolejne prezenty.

- Organizujemy tego typu wydarzenie co pięć lat. W tym roku mamy 30-lecie współpracy. Holendrzy podobne obchody zorganizowali też u siebie - mówi Barbara Brzezińska, sekretarz Towarzystwa Miast Partnerskich Torunia.

Kilkadziesiąt osób ubranych w narodowy kolor Holandii przeszło wczoraj ulicami Torunia. Na zakończenie przemarszu mieszkańców Lejdy przez starówkę zorganizowano uroczyste odsłonięcie muralu przy ulicy Podmurnej. Malowidło na ścianie jednego z budynków prezentuje tekst wiersza holenderskiego poety Hendrika Marsmana. Zostało wykonane przez toruńską artystkę Iwonę Liegman.

Wśród gości z Lejdy w Toruniu pojawiła się także kilkuosobowa grupa związana z instytucją opieki nad dziećmi, m.in. dobrze znany w rodzinnym domu dziecka w gminie Obrowo Bram Pater, który przyjeżdża do nas od prawie dwudziestu lat.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.