Krzysztof Błażejewski

Już w przyszły wtorek bydgoszczanie będą mogli obejrzeć historyczne znalezisko spod posadzki katedry

Monety znalezione pod posadzką prezbiterium bydgoskiej katedry są głównie bite w zachodniej Europie - w prowincjach niderlandzkich, w Anglii, księstwach Fot. Robert Grochowski Monety znalezione pod posadzką prezbiterium bydgoskiej katedry są głównie bite w zachodniej Europie - w prowincjach niderlandzkich, w Anglii, księstwach niemieckich oraz w Austrii
Krzysztof Błażejewski

480 złotych monet i elementy biżuterii z XVII stulecia będą eksponowane w całości w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej.

Nie potwierdziły się obawy, iż najcenniejszy w historii skarb znaleziony w Bydgoszczy zostanie „zagarnięty” przez warszawską centralę muzealną. Jego depozytariuszem 24 stycznia br. zostało Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. Jak zadeklarował dyrektor placówki, Michał Woźniak, będzie on eksponowany w całości. Najpierw przez jakiś czas w takim stanie, w jakim przedmioty składające się na eksponat zostały znalezione. Ekspozycja otwarta zostanie w małej sali Europejskiego Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej we wtorek, 13 lutego o godz. 13. Będzie to zamknięty pokaz dla władz i gości. Od godz. 14 na wystawę będą mogli wejść wszyscy zainteresowani.

Co dokładnie będziemy mogli zobaczyć w muzeum przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.