Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Już wkrótce hotel Mercure zacznie się zmieniać

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Grzegorz Kończewski

Już wkrótce hotel Mercure zacznie się zmieniać

Grzegorz Kończewski

Kilka milionów złotych w ciągu kilku lat ma zainwestować w hotel Mercure Toruń Centrum jego nowy właściciel, spółka Cube z Bydgoszczy. W pierwszej kolejności ekipy budowlane wkroczą do hotelowych pokoi, które ostatni raz były remontowane 17 lat temu.

Zmiany od dawna były konieczne. Zarząd Orbisu, który przez 45 lat był właścicielem tego czterogwiazdkowego hotelu przy ul. Kraszewskiego, przez wiele lat funkcjonującego jako Helios, doskonale zdawał sobie z tego sprawę, najwyraźniej jednak nie chciał sam wykładać gotówki. To właśnie konieczność doinwestowania hotelu - o czym informowaliśmy już w „Nowościach” - była jedną z przyczyn sprzedaży (za 18 mln zł) hotelu bydgoskiej spółce Cube.

Bydgoszczanie, którzy przejęli obiekt z początkiem października, zawarli też z Orbisem długoterminową umowę franczyzy, co oznacza, że toruński hotel przynajmniej przez najbliższych 10 lat nadal będzie działał pod marką „Mercure”. Nie jest tajemnicą, że w umowie tej znalazły się też konkretne zapisy, dotyczące zobowiązań finansowych.

Czego oczekują goście?

- W ciągu najbliższych kilku lat spółka Cube zainwestuje w hotel kilka milionów złotych - informuje Piotr Różański, dyrektor hotelu. - Prace projektowe już się zaczynają, a remont 110 pokoi rozpocznie się najpewniej na początku przyszłego roku. Zależy nam, by jak najwięcej prac wykonać przed początkiem maja. Wtedy zaczyna się u nas wysoki sezon, który trwa do końca października.

Piotr Różański podkreśla, że obiekt trzeba dostosować do oczekiwań gości, które coraz szybciej się zmieniają. Nie potrzeba już choćby dużych biurek do pracy, zestawu kopert i papieru listowego do korespondencji, konieczny jest za to przynajmniej 32-calowy telewizor z wieloma atrakcyjnymi kanałami, do którego goście bez problemu będą mogli podłączyć też swoje laptopy i smartfony.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Grzegorz Kończewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.