Już wkrótce hotel Mercure zacznie się zmieniać

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Grzegorz Kończewski

Już wkrótce hotel Mercure zacznie się zmieniać

Grzegorz Kończewski

Kilka milionów złotych w ciągu kilku lat ma zainwestować w hotel Mercure Toruń Centrum jego nowy właściciel, spółka Cube z Bydgoszczy. W pierwszej kolejności ekipy budowlane wkroczą do hotelowych pokoi, które ostatni raz były remontowane 17 lat temu.

Zmiany od dawna były konieczne. Zarząd Orbisu, który przez 45 lat był właścicielem tego czterogwiazdkowego hotelu przy ul. Kraszewskiego, przez wiele lat funkcjonującego jako Helios, doskonale zdawał sobie z tego sprawę, najwyraźniej jednak nie chciał sam wykładać gotówki. To właśnie konieczność doinwestowania hotelu - o czym informowaliśmy już w „Nowościach” - była jedną z przyczyn sprzedaży (za 18 mln zł) hotelu bydgoskiej spółce Cube.

Bydgoszczanie, którzy przejęli obiekt z początkiem października, zawarli też z Orbisem długoterminową umowę franczyzy, co oznacza, że toruński hotel przynajmniej przez najbliższych 10 lat nadal będzie działał pod marką „Mercure”. Nie jest tajemnicą, że w umowie tej znalazły się też konkretne zapisy, dotyczące zobowiązań finansowych.

Czego oczekują goście?

- W ciągu najbliższych kilku lat spółka Cube zainwestuje w hotel kilka milionów złotych - informuje Piotr Różański, dyrektor hotelu. - Prace projektowe już się zaczynają, a remont 110 pokoi rozpocznie się najpewniej na początku przyszłego roku. Zależy nam, by jak najwięcej prac wykonać przed początkiem maja. Wtedy zaczyna się u nas wysoki sezon, który trwa do końca października.

Piotr Różański podkreśla, że obiekt trzeba dostosować do oczekiwań gości, które coraz szybciej się zmieniają. Nie potrzeba już choćby dużych biurek do pracy, zestawu kopert i papieru listowego do korespondencji, konieczny jest za to przynajmniej 32-calowy telewizor z wieloma atrakcyjnymi kanałami, do którego goście bez problemu będą mogli podłączyć też swoje laptopy i smartfony.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Grzegorz Kończewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.