Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Justyna Wojciechowska-Narloch

Już za tydzień rozpoczyna się zimowa przerwa w szkołach. Podpowiadamy, jak zagospodarować czas dzieciom

Jednym z pomysłów na nadchodzące ferie są zabawy na lodzie. Młodym pasjonatom jazdy na łyżwach czy rolkach rodzice mogą wykupić tematyczne półkolonie. Fot. Grzegorz Olkowski Jednym z pomysłów na nadchodzące ferie są zabawy na lodzie. Młodym pasjonatom jazdy na łyżwach czy rolkach rodzice mogą wykupić tematyczne półkolonie. Te kosztują 490 zł od osoby za jeden tydzień zajęć
Justyna Wojciechowska-Narloch

Artystycznie, sportowo, intelektualnie - ferie spędzać można różnie. Oferta zajęć w Toruniu jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie

W zeszłym roku byliśmy ostatni w kolejności, w tym roku pierwsi. Wraz z uczniami z lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego nasi uczniowie 14 stycznia rozpoczynają ferie. Do szkoły wrócą dopiero 28 stycznia.

- Cieszą się dzieci, rodzice mniej. To w końcu oni muszą zapewnić swoim pociechom opiekę i atrakcje. W innym razie dzieciaki spędzą dwa tygodnie przed komputerami albo konsolami - mówi nam Iwona, mama 10-letniej Leny i o rok starszego Franka.

Atrakcje na godziny

Ferie to okres zdecydowanie mniej wyjazdowy niż wakacje. Większość zwolnionych ze szkolnych obowiązków uczniów zostaje w domach. Jak co roku bogatą ofertę zajęć różnego typu mieć będzie dla nich miasto. Czynne będą niektóre szkoły, baseny, boiska oraz lodowiska - te kryte i pod chmurką. Działać będą też placówki kultury oferujące uczniom warsztaty, zwiedzanie, zajęcia tematyczne. Wiele ofert będzie bezpłatnych, wystarczy aktualna legitymacja szkolna.

Ciekawie i niedrogo zapowiadają się warsztaty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Te przeznaczone dla dzieci od 5 lat dotyczyć będą Australii i sztuki Aborygenów, epoki lodowcowej i teatru. Dla trochę starszych, od siódmego roku życia zaplanowano podróż po najzimniejszych rejonach naszej planety, górską wyprawę oraz naukę plątania węzłów.

W ferie na dzieci czekać będzie też Centrum Sztuki Współczesnej. Placówka proponuje uczniom m.in. projektowanie nadruków na koszulki. Celem uczestników będzie samodzielnie przygotowanie projektów, które w efekcie końcowym będą przeniesione na tkaninę. Co za tym idzie, każdy z uczestników otrzyma T-shirt z samodzielnie przygotowanym projektem.

Opieka na dłużej

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.