Tomasz Wersocki

Kiedy w Toruniu będzie plaża nad Wisłą?

Mieszkańcy w ramach budżetu partycypacyjnego na 2018 r. zadecydowali o budowie miejskiej plaży obok Zamku Dybowskiego Fot. UMT Mieszkańcy w ramach budżetu partycypacyjnego na 2018 r. zadecydowali o budowie miejskiej plaży obok Zamku Dybowskiego
Tomasz Wersocki

Brak pozwolenia wstrzymuje budowę jednej z plaż w Toruniu. Kolejna czeka na rozstrzygnięcie przetargu. Plażowanie nad Wisłą trzeba będzie odłożyć na przyszły rok?

W wielu polskich miastach powstają plaże nad lokalnymi rzekami. Doskonałym przykładem jest tu chociażby Warszawa czy Wrocław. W Toruniu także wiele osób marzy o takim miejscu letniego wypoczynku. Niestety, w tym roku, a przynajmniej tego lata, marzenia te się nie spełnią.

Jak to dawniej bywało

Trzeba przypomnieć, że dawniej, a konkretnie na przełomie XIX i XX wieku plażowanie na Błoniach Nadwiślańskich było jednym z bardziej popularnych form relaksu. Torunianki z chęcią spędzały czas m.in. na plaży położonej na Kępie Bazarowej lub w pobliżu ówczesnego Parku Cegielnia (Bydgoskie Przedmieście). W otwartej w 1922 roku plaży na prawym brzegu Wisły zorganizowano chociażby tzw. łazienki miejskie z dość rozbudowaną infrastrukturą, m.in. 20 przebieralniami dla panów, 10 dla pań, toaletami, wypożyczalniami ręczników oraz strojów kąpielowych. Obecnie w Toruniu po mału wraca się do czasów, w których korzystanie z plaż miejskich było standardem. Często jednak okupione jest to drogą urzędniczego formalizmu. Nie inaczej jest w przypadku plaż nad Wisłą wykonywanych w ramach budżetu obywatelskiego (BO).

Dopiero w 2020 roku

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Ela

Czy wizualizacja na górze strony to wizualizacja aktualnego projektu miasta? Most i statki na Małej Wisełce? To chyba inwestycja wykraczająca poza Budżet Obywatelski…? Sporo obecnej zieleni wygolone do ziemi. Proszę o informację, czy to jest wizja oficjalna.

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.