Kierowca ciężarówki, muzyk i miłośnik jazdy na rowerze, czyli jak przejechać 600 kilometrów w 4 dni

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne Piotra Sikory
Andrzej Rajewicz

Kierowca ciężarówki, muzyk i miłośnik jazdy na rowerze, czyli jak przejechać 600 kilometrów w 4 dni

Andrzej Rajewicz

W rowerowe podróże Piotr Sikora wybiera się tylko, kiedy pozwoli na to czas i możliwości. Jak sam mówi to jest jego pasja, ale na to potrzeba także czasu. Na co dzień 36-latek z Kościana pracuje jako kierowca ciężarówki. Po pracy wolne chwile pan Piotr poświęca na różne formy aktywności. Jeździ sporo na rowerze, ale ostatnia wyprawa w formule, solo i ze spaniem w namiocie po drodze, była jego pierwszą.

Nie ukrywam, że było ciężko, a chwilami nawet bardzo ciężko. Przeszedłem lekcje pokory, która czasem każdemu się przydaje. Wjeżdżając pod wzniesienia po kilkanaście procent przez kilometry, rowerem dociążonym o około 30 kg miałem ochotę się poddać. Jadąc i jadąc na biegu 1/1, pokonując często tylko 5 kilometrów w godzinę, przez błoto i strumyki. No i ten deszcz...dwa dni deszczu, a przez dobę wręcz lało, cały czas woda w butach, dobrze, że nadmiar wylewał się przez dziury przy blokach. W drugi dzień wyprawy zaliczyłem wyjście z suchego namiotu na ulewę i w ciągu 10 minut zmokłem „do suchej nitki”

- wspomina pan Piotr, ale podkreśla, że było warto.

Lubię ruch, aktywność, sportowy tryb życia. Startuję także w amatorskich zawodach MTB i biegam. Lubię też motocykle, interesuję się też sprawami technicznymi.

Pasja do sportu i rekreacji to jedno, ale nasz bohater ma także talent muzyczny.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Rajewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.