Kłódka już wisi. Stadion gminny tylko dla piłkarzy

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Kłódka już wisi. Stadion gminny tylko dla piłkarzy

Grzegorz Kozakiewicz

Władze gminy Wymiarki postanowiły zamknąć stadion przy ul. 1 Maja. Obiekt regularnie padał ofiarą wybryków wandali. Dzieci zostają bez placu zabaw.

Decyzja rozsierdziła wielu mieszkańców. Przede wszystkim tych korzystających z placu zabaw dla dzieci, który stoi na terenie stadionu. Uważają oni,że tak drakońskie posunięcie nie było konieczne. Wystarczyło zamykać obiekt na noc i uczulić na wandali miejscową policję.

Stadion w Wymiarkach zamknięty na dobre. Gmina ma dość powtarzających się regularnie aktów wandalizmu

Remont sprzed kilku lat, z zaangażowaniem środków unijnych, kosztował około 140 tysięcy złotych. Z powodu uchybień przy realizacji projektu, na początku kwietnia pieniądze wróciły na konto urzędu marszałkowskiego. Tym samym zniknęły obostrzenia związane z wymogiem powszechnej dostępności.
Obiekt nie jest w żaden sposób nadzorowany, dochodziło tam do aktów wandalizmu. Z okien szatni zniknęły kraty, ubywa plastikowych siedzeń. Bieżnia służyła motocyklistom.

Teraz ma się to zmienić. Klucze znajdą się w posiadaniu stowarzyszenia sportowego. Będą też dostępne w gminie - dla tych, którzy zechcą organizować w tym miejscu imprezy.
Co z dziecięcym placem zabaw? Najpewniej trafi do parku w Witoszynie.

Autor: Grzegorz Kozakiewicz

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.