Kompedium wiedzy turysty o wpisie na listę UNESCO. Tarnowskie Góry mają wreszcie przewodnik po zabytkach
Doczekaliśmy się pierwszej jednolitej publikacji dotyczącej tarnogórskiego wpisu na listę UNESCO. Przewodnik turystyczny już dostępny. Grzegorz Rudnicki: - Z czasem powstaną kolejne publikację dotyczące wpisu na listę UNESCO
Wszystko co powinien wiedzieć turysta o tarnogórskich obiektach wpisanych na listę UNESCO, zebrano na 78. stronach. Na razie jest dostępny w dwóch punktach, można też telefonicznie zamówić przesyłkę.
- Już od lipca, czyli od momentu wpisu, czuliśmy presję społeczną - mówi Grzegorz Rudnicki, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. - Odbieraliśmy telefony, wiadomości elektroniczne, czy wiadomości na portalu Facebook. Ludzie szukali jednolitej informacji, na temat tarnogórskiego wpisu do UNESCO, szukali wiedzy. Do tej pory, niestety nie mogliśmy im niczego zaoferować - przyznaje Grzegorz Rudnicki.
To właśnie dlatego, SMZT, które doprowadziło do pierwszego w woj. śląskim wpisu na listę UNESCO, wydało niedawno przewodnik turystyczny po tarnogórskich obiektach, które znalazły się w prestiżowym zestawieniu. Prace nad nim zaczęły się krótko po ogłoszeniu decyzji o wpisie na listę „Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach”. Autorami przewodnika są Zbigniew Pawlak oraz Mieczysław Filak. Ten pierwszy, jest także współautorem wniosku do UNESCO.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień