Koniec kręcenia przy liczniku. Podczas kontroli drogowej policjanci czy żandarmi będą musieli zanotować aktualny stan kilometrów auta

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Wojciech Mąka

Koniec kręcenia przy liczniku. Podczas kontroli drogowej policjanci czy żandarmi będą musieli zanotować aktualny stan kilometrów auta

Wojciech Mąka

Cofanie liczników w samochodach będzie karane, a wymiana drogomierza praktycznie niemożliwa. Sejm znowelizował kodeks karny i prawo o ruchu drogowym.

- Chciałoby się powiedzieć: nareszcie - nie kryje radości Piotr Król, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej komisji infrastruktury. - Nareszcie tzw. przekręcanie wskazań licznika w pojazdach będzie w Polsce karalne. Proceder był wykorzystywany przez sprzedających pojazdy w celu osiągnięcia nieuprawnionej korzyści majątkowej w wyniku wprowadzania kupującego w błąd co do rzeczywistego stanu technicznego pojazdu.

- Stan przebiegu pojazdu w bezpośredni sposób rzutuje na jego wartość rynkową - zwracał uwagę poseł, który kilka dni temu w Sejmie przedstawiał stanowisko PiS w sprawie zmian. - Zjawisko to wpływa także na bezpieczeństwo na drogach.

Na zachodzie już są

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.