Jacek Wierciński

Kradzieże „na wybuch” z bankomatów na Pomorzu i gangi rozbite przez CBŚP

Wysadzony w 2013 roku bankomat na skrzyżowaniu al. Havla i Warszawskiej w Gdańsku. Fot. Piotr Hukało/archiwum Wysadzony w 2013 roku bankomat na skrzyżowaniu al. Havla i Warszawskiej w Gdańsku.
Jacek Wierciński

Butle z gazem wykorzystywali do wysadzania bankomatów. Spowodować mogli straty wyceniane łącznie nawet na 15 milionów złotych. Śledczy sprawdzają, czy eksplozje i kradzieże na Wybrzeżu z ostatnich 5 lat są dziełem członków dwóch gangów rozbitych w potężnej akcji z udziałem blisko 200 funkcjonariuszy.

W listopadzie 2013 roku przestępcom nie udało się dostać do kasetki z pieniędzmi w bankomacie przy jednym z supermarketów na południu Gdańska, a w marcu 2014 roku „spartaczyli” robotę na gdańskim Przymorzu, gdzie policjanci musieli ewakuować 19 osób, by zabezpieczyć butlę z gazem. W 2017 roku wybuch pozwolił okraść skarszewski bankomat, a rok wcześniej w Łebie zrabowano rekordowe 0,5 mln zł. Jednak najbardziej aktywny dla bandytów działających „na wybuch” okazał się 2015 rok, kiedy - z różnym skutkiem - wysadzili co najmniej trzy maszyny w Gdańsku i dwie w Gdyni.

* w jaki sposób śledczy dotarli do grup przestępczych?

* ilu członków gangu udało się schwytać?

* od kiedy działały te grupy przestępcze i na jakich obszarach?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Wierciński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.