Kreda i tablica to dzisiaj za mało, żeby młodych ludzi nauczyć języków

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda

Kreda i tablica to dzisiaj za mało, żeby młodych ludzi nauczyć języków

Krzysztof Ogiolda

Z okazji Europejskiego Dnia Języków w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu spotkali się we wtorek nauczyciele języków obcych.

- Coraz bardziej popularne – wśród uczniów i nauczycieli - jest robienie ćwiczeń, a także testów on-line - mówi Anna Wiśniewska, była nauczycielka i konsultant metodyczny w firmie Pearson, która poprowadziła pierwsze zajęcia. - Taki test za jednym kliknięciem pokazuje wynik. Uczeń nie czeka, nauczyciel nie musi sprawdzać. Ważną rolę w nauczaniu odgrywają także tablice prezentacyjne wraz z oprogramowaniem, a także filmy. Zaangażowany nauczyciel z kredą i tablicą też może skupić uwagę uczniów, ale nie ucieknie od tego, że młodzież skupia się na nowych technologiach. Oni mają w telefonie gry i zabawy edukacyjne, ze słownictwem i gramatyką włącznie. Wystarczy, by mu się chciało pobrać aplikację.

Karolina Trela uczy języka niemieckiego w przedszkolu w Leśnicy. - Mam nadzieję, że zajęcia i warsztaty utwierdzą mnie w tym, co robię – mówi. - Korzystam na co dzień z internetowej tablicy informacyjnej dla rodziców. Oni mogą w domu, na swoim komputerze lub komórce zobaczyć, jakich piosenek się uczymy i z jakich materiałów korzystamy. Mogą w domu odtwarzać im piosenki, które śpiewaliśmy na zajęciach, czy zobaczyć tańce i stale być na bieżąco.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.