Robert Migdał

Ksiądz Głód: - Kobieca rzecz wiernie czekać

Ksiądz profesor  doktor habilitowany Franciszek Głód z Wrocławia Fot. Tomasz Hołod Ksiądz profesor doktor habilitowany Franciszek Głód z Wrocławia
Robert Migdał

Ksiądz profesor Franciszek Głód z Wrocławia, który udziela na Twitterze porad małżeńskich, opowiada nam o roli kobiety i mężczyzny w związku.

Ludzie ostro zaatakowali księdza, za jego wypowiedzi na Twitterze. Że szowinista. Że kobiety poniża. Że trzyma stronę mężczyzn.
Nie rozumiem tych ludzi. Oni albo nie czytają tego, co napisałem, albo czytają wypowiedzi wyrwane z kontekstu...
Napisał ksiądz.: „Mężczyzna często po skończonej pracy czuje się bardzo wyczerpany. Potrzebuje pochwały, odpoczynku, nie można go zaraz angażować do następnej pracy. Trzeba cierpliwie poczekać. Żony powinny o tym wiedzieć!” . Albo: „Normalny rytm działania i życia mężczyzny to: najpierw dosyć długie przygotowanie, intensyfikacja motywacji, później maksymalne zaangażowanie i wytężona praca, a następnie czas relaksu i odpoczynku. Mądra żona potrafi ten naturalny rytm odpowiednio zagospodarować”.
Uważam po prostu, że kobiety mają do spełniania jedną z najwspanialszych, najważniejszych ról w życiu.

Ksiądz o ostrym atalu ludzi za wypowiedzi na Twitterze. Jak reaguje słysząc i czytająć, że jest szowinistą, że kobiety poniża. Że trzyma stronę mężczyzn. Jak tłumaczy swoje słowa? 

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Robert Migdał

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.