Kto jeszcze podejmie w ostatniej chwili decyzję o starcie w wyborach?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski / Polska Press
Tomasz Wersocki

Kto jeszcze podejmie w ostatniej chwili decyzję o starcie w wyborach?

Tomasz Wersocki

Wczoraj minął ostatni dzień na rejestrację komitetów wyborczych. W Toruniu zgłosiły się trzy. Duże partie polityczne wybrały Warszawę.

- Termin składania zaświadczeń przez komitety wyborcze jest wyznaczony ustawowo. Praktycznie od momentu zarządzenia wyborów samorządowych zaczęły wpływać do nas deklaracje poszczególnych komitetów - mówi Sławomir Michalak, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu.

Mniej niż cztery lata temu

Rejestracja komitetów wyborczych oznacza dla partii politycznych rozpoczęcie na dobre zbierania podpisów pod listami i prowadzenie agitacji wyborczej. Przypomnijmy, że partie polityczne czy przedstawicielstwa lokalnych komitetów wyborczych wyborców mogły składać niezbędne dokumenty w toruńskiej delegaturze jedynie do godz. 16.15.

Jeszcze wczoraj ogółem zgłosiło się 166 komitetów i organizacji wyborczych w powiecie oraz samym Toruniu, co oznacza spadek w stosunku do liczby zgłoszonych cztery lata temu - wówczas było ich 223.

W Toruniu swój start w nadchodzących wyborach do tutejszej delegatury komisarza wyborczego zgłosiły komitety wyborców - Michała Zaleskiego, Sławomira Mentzena oraz MyToruń. Wszystkie z nich wystawią kandydatów na prezydenta oraz listy do Rad Miasta. Koalicja Obywatelska podobnie jak większość dużych partii nie zarejestrowała się w Toruniu, a wybrała stolicę, ponieważ jak twierdzą jej politycy „takie rozwiązanie jest technicznie i organizacyjnie wygodne”.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.