Waldemar Piórkowski

Kto zabił toruńskiego biznesmena i dlaczego przed domem na Rubinkowie zastrzelono właściciela kantoru?

Styczniowej nocy w 2007 roku napadnięto na plebanię przy ulicy Szubińskiej w Toruniu. Ksiądz był bity Fot. Jacek Smarz Styczniowej nocy w 2007 roku napadnięto na plebanię przy ulicy Szubińskiej w Toruniu. Ksiądz był bity
Waldemar Piórkowski

Archiwa toruńskiej policji ciągle niestety kryją opisy zbrodni sprzed, w których nie udało się ustalić sprawców. Na wolności są mordercy i gwałciciele.

Noworocznego popołudnia 1994 roku toruński przedsiębiorca Włodzimierz Sz. wracał z żoną i córkami z obiadu u teściów. Mężczyzna wchodził sam do mieszkania na drugim piętrze bloku przy ulicy Świętopełka w Toruniu. Żona z dziećmi zapukała jeszcze do sąsiadki z parteru, żeby złożyć jej noworoczne życzenia.

Morderca musiał czekać na swoją ofiarę, bo rozmawiające kobiety po kilku minutach usłyszały potworny huk. Potem jeszcze dwa. Wbiegły na drugie piętro. Drzwi do mieszkania Włodzimierza Sz. były otwarte. On sam leżał zakrwawiony na łóżku.

Zabójca strzelił trzy razy. Dwa razy z broni trzymanej na wysokości pasa. Za każdym razem musiał przeładować broń. Trzeci raz przyłożył lufę do głowy toruńskiego przedsiębiorcy. By mieć pewność, że zginie. Była to typowa egzekucja.

Sprawca zbrodni prawdopodobnie ukrył się na klatce schodowej piętro wyżej, ponieważ, kiedy kobiety wybiegły z mieszkania wołając o pomoc zauważyły zbiegającego po schodach mężczyznę w ciemnym płaszczu w jodełkę.

- Przepraszam, spieszę się - tak miał do nich powiedzieć, kiedy je mijał. Kim był? Nie wiadomo do dziś.

Mord w sklepie

- Są sprawy, w których prawda wychodzi na jaw dopiero po wielu latach, albo nigdy się jej nie dowiadujemy. Wydaje się, że to zabójstwo właśnie do takich należy - powiedział wiele lat temu w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Andrzej Walenta z toruńskiego Sądu Okręgowego, który przewodniczył składowi orzekającemu w procesie dotyczącym podwójnego zabójstwa w Chełmnie.

Które toruński zbrodnie i inne przestępstwa nie zostały dotąd wyjaśnione? Jak wyglądał ich przebieg? W dalszej części artykułu przeczytasz o najgłośniejszych przestępstwach, których sprawców do dziś nie zatrzymano. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Waldemar Piórkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.