Kultura w Toruniu. Liczy się ilość czy jakość imprez? Ruszają konsultacje społeczne poświęcone aktualizacji strategii kulturalnej miasta

Czytaj dalej
Fot. SłAwomir Kowalski / Polska Press
Paulina Błaszkiewicz

Kultura w Toruniu. Liczy się ilość czy jakość imprez? Ruszają konsultacje społeczne poświęcone aktualizacji strategii kulturalnej miasta

Paulina Błaszkiewicz

Czy można mierzyć jakość kultury? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro podczas spotkania w ramach konsultacji społecznych poświęconego aktualizacji strategii kulturalnej miasta.

W ubiegłym roku Rada Miasta Torunia zaktualizowała strategię rozwoju miasta Torunia do roku 2028. Teraz czas na dokument szczegółowo precyzujący rozwój w zakresie kultury, ponieważ zarówno strategia rozwoju miasta jak i strategia kultury muszą być spójne.

Żeby się zgadzało

W czasie opracowywania aktualizacji strategii rozwoju miasta Torunia, pracowały dwa zespoły warsztatowe zajmujące się kulturą, a wypracowane przez nie zapisy znalazły się w dokumencie. Stąd kolejne konsultacje w tej sprawie mają charakter uzupełniający i rozwijający uzyskane w zeszłym roku efekty. Strategia branżowa musi bowiem wpisywać się w dokument wyższego rzędu, jakim jest strategia dla całego miasta - tłumaczy Maria Wesoła z Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.