Beata Terczyńska

Ławki Niepodległości na Podkarpaciu. Usiądziesz na ławce i posłuchasz pieśni „My, Pierwsza Brygada”

Ławki Niepodległości będą posiadać fotokody QR, hot-spot WiFi, ładowarki urządzeń mobilnych. Mają być podświetlane systemem LED Fot. MON Ławki Niepodległości będą posiadać fotokody QR, hot-spot WiFi, ładowarki urządzeń mobilnych. Mają być podświetlane systemem LED
Beata Terczyńska

Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego, najważniejsze wydarzenia lokalne i te, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości - tego wszystkiego będzie można posłuchać siadając na Ławkach Niepodległości. Na Podkarpaciu stanie ich dwanaście.

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę multimedialnych Ławek Niepodległości. Na Podkarpaciu dotacje na ich postawienie dostaną gminy: Łańcut, Miejsce Piastowe, Zaleszany, Jedlicze, Baranów Sandomierski, Wielopole Skrzyńskie, Rakszawa, Zagórz, Besko, Trzebownisko (lokalizacja Łukawiec), Hyżne i powiat niżański.

Samorządy planują zamontować ławki w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców, na rynkach, bulwarach, w parkach i miejscach pamięci związanych z ważnym wydarzeniem historycznym.

- Siedząc na ławce, będzie można posłuchać Marszu Pierwszej Brygady i nagrań na temat najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości, a także historii lokalnej społeczności z tamtych czasów

- twierdzi Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

O szczegółach przedsięwzięcia przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Beata Terczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.