Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Lew, futrzaki i blondynka [OPINIA, MINĄŁ TYDZIEŃ]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Marek Nienartowicz

Lew, futrzaki i blondynka [OPINIA, MINĄŁ TYDZIEŃ]

Marek Nienartowicz

No, to po pięciu latach znów zawrzało w Toruniu. Poprzednio poszło o przyszłość Domu Harcerza. Potem niektórzy wieszczyli strajk kierowców MZK. Bądźmy jednak szczerzy - w toruńskich warunkach na takie akcje w miejskich spółkach szans nie ma. Mamy za to akcję dotyczącą przyszłości schroniska dla zwierząt. Czyli manifestację uliczną, burzliwe posiedzenie komisji Rady Miasta, konferencje prasowe. I jak tu narzekać na stan demokracji w samorządzie Torunia?

W kwestii schroniska zawrzało na tyle, że do akcji włączyli się politycy. Głosu nie mogli nie zabrać radni opcji tej i tamtej. Największą czujność zachował jednak poseł PiS Krzysztof Czabański. Ten, który w niedawnym rankingu „Nowości” najskuteczniejszych toruńskich lobbystów w Sejmie dostał najniższą ocenę. Za to jego troska o los zwierząt jest bezdyskusyjna. Pierwszy wsparł obrońców schroniska, poza tym walczy jak lew o nową ustawę o ochronie zwierząt. I odpuścił nawet zakaz hodowli futrzaków, by do końca tej kadencji ją w Sejmie przeforsować. Cóż, tacy wrażliwcy też się w PiS zdarzają.

Z PO w akcji schroniskowej zaistniał wiceprezydent Andrzej Rakowicz. Reprezentował toruńską władzę wykonawczą na wspomnianym posiedzeniu komisji. I podobno podpadł niektórym radnym PO, bo był za mało „po linii i na bazie”. Aż zaczęli się ponoć zastanawiać, czy jest godzien być „ich” wiceprezydentem. Ciekawe to dywagacje, skoro PO ciągle nie dopięła współpracy z prezydentem Zaleskim.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.