Tomasz Maleta

List to za mało

Budowa Via Carpatia może ominąć Białystok Fot. Bartosz Frydrych Budowa Via Carpatia może ominąć Białystok
Tomasz Maleta

Prezydent Tadeusz Truskolaski napisał list do ministra infrastruktury, w którym zwraca się z apelem o utrzymanie przebiegu Via Carpatii (S-19) przez Białystok.

Prezydent Tadeusz Truskolaski napisał list do ministra infrastruktury, w którym zwraca się z apelem o utrzymanie przebiegu Via Carpatii (S-19) przez Białystok. Impulsem do trwogi była informacja „Gazety Prawnej”. Zasugerowano w niej, że Via Carpatia mogłaby prowadzić po tych odcinkach, które są już bardzo zaawansowane, ale przynależą do zupełnie innych dróg krajowych. I tak wiodłaby z Rzeszowa do Lublina, a tu po S-17 odbijała do wschodniej Warszawy, by S-8 doprowadzić do Ostrowi, a stąd S-61 przez Łomżę i Ełk do Suwałk.

To nie jest nowy pomysł, bo ujrzał światło dzienne już prawie 2 lata temu. Co prawda wariant ten jest o 100 kilometrów dłuższy niż przez Siemiatycze i Bielsk, ale przy mizerii prac na całym podlaskim odcinku i braku kasy na drogi w kraju, możliwy do przepchnięcia (choć brakuje wschodniej obwodnicy Warszawy). Tyle że totalnie spycha na margines Białostocczyznę. I dlatego sam list prezydenta to za mało. Dobrze, by głos zabrali podlascy posłowie PiS. I to za nim z innymi wybiorą w weekend regionalnego szefa partii.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.