(JED)

Łódzcy niepełnosprawni wzorem tych z Wrocławia, Torunia i Warszawy będą mieli pełną mapę miejść bez barier

Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej, Katarzyna Tręda-Pisera, rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych Fot. Agnieszka Jedlińska Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej, Katarzyna Tręda-Pisera, rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych UMŁ i Izabela Warzecha, niepełnosprawna z Łodzi.
(JED)

Codziennie wychodząc z domu łódzcy niepełnosprawni zadają sobie pytanie, czy będą w stanie samodzielnie załatwić sprawę w urzędzie, pójść do muzeum, czy na obiad z przyjaciółmi bez zmuszania kogokolwiek do dźwigania wózka, czy szukania klucza od windy dla niepełnosprawnych.

Łódzcy urzędnicy wspólnie z firmą Infosys postanowili stworzyć mapę łódzkich instytucji, które będą opisane pod kątem dostępności dla osób z dysfunkcjami każdego rodzaju od niewidomych, po jeżdżących na wózku, czy poruszających się o kulach. Od dziś (5 września) działa strona internetowa: www. niepelnosprawnik.pl, na której po wpisaniu nazwy naszego miasta można znaleźć miejsca, które już zostały zweryfikowane pod kątem dostępności.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(JED)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.