Lotnisko w Łodzi chce przejąć loty z warszawskiego Okęcia

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Bereszczynski

Lotnisko w Łodzi chce przejąć loty z warszawskiego Okęcia

Marcin Bereszczynski

Porty Lotnicze planują przejęcie udziałów lotniska w Radomiu i skierowanie tam samolotów, które się nie mieszczą na coraz bardziej zatłoczonym warszawskim Okęciu. O przejęciu „warszawskich” połączeń myśli też dyrekcja lotniska na łódzkim Lublinku. Jakie są na to szanse?

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia udziałów w radomskiej spółce lotniskowej. PPL chce rozbudować lotnisko w Radomiu, by odciążyć Okęcie. Radom ma przejąć loty czarterowe i połączenia tanich linii. Lotnisko na początku ma mieć przepustowość 6 mln pasażerów, a docelowo aż 10 mln rocznie. W szczycie ma obsługiwać 1,5 tys. pasażerów na godzinę. Podpisanie listu intencyjnego nie przesądza jednak, że Radom przejmie część połączeń z Okęcia. W grze ciągle pozostaje Modlin, a zarząd łódzkiego portu lotniczego utrzymuje, że ciągle jest w grze.

- Nie chcemy brać udziału w sporze, jaki naszym zdaniem, niepotrzebnie pojawił się między PPL a portem lotniczym w Modlinie - powiedziała nam Anna Midera, prezes Portu Lotniczego im. Reymonta w Łodzi.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.