Michał Czajka

Łukasz Chmura, nowy trener Błękitnych Ropczyce: Ropczyce to moje miasto

Trener Łukasz Chmura nie ukrywa, że będę zmiany w kadrze Błękitnych Fot. facebook.com/mksblekitniropczyce Trener Łukasz Chmura nie ukrywa, że będę zmiany w kadrze Błękitnych
Michał Czajka

- Podjąłem tą decyzję kierując się dobrem miasta, w którym mieszkam i klubu, w którym się wychowałem. W obecnej trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, a co za tym idzie problemami wielu klubów, w tym również Błękitnych, nie mogłem w tym momencie podjąć innej decyzji. Swoją pracą i zaangażowaniem bardzo chcę pomóc. Ropczyce to moje miasto - mówi nowy trener Błękitnych Ropczyce, Łukasz Chmura.

Był pan zaskoczony tą propozycją?

Przyznam szczerze - trochę tak, ponieważ nie spodziewałem się, że w klubie nastąpi zmiana trenera. Trener Szymański w ostatnim czasie wykonał w Ropczycach dobrą pracę, za co należą mu się słowa uznania. Poukładał zespół będący na ostatnim miejscu w tabeli i sprawił, że Błękitni zadomowili się w środku stawki. Andrzej Szymański zdecydował jednak, iż w obecnej sytuacji nie może kontynuować pracy w Błękitnych. Prezes zaproponował funkcję trenera mnie i postanowiłem podjąć się tego wyzwania.

Jakieś zmiany w kadrze się szykują?

Tak, będą duże zmiany kadrowe. Kilku zawodników odchodzi do innych klubów. To ich decyzja, którą akceptuję i rozumiem. Każdy ma prawo decydować o sobie. Nie mam zamiaru tego w jakikolwiek sposób krytykować. W piłce jest tak, że zmiany są szansą dla innych. Postawię na młodych zawodników i kilku doświadczonych, którym tak jak i mnie zależy na dobru klubu i miasta.

W dalszej części rozmowy m. in. o:

 • propozycjach z innych klubów
 • celach na nowy sezon
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Michał Czajka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.