Małgorzata Pieczyńska

Makagigi, hamantasze i sufganijoty - bydgoscy uczniowie podążyli śladami bydgoskich Żydów

Do udziału w grze miejskiej „Zapomniane historie. szlakiem kultury żydowskiej w Bydgoszczy”, która odbyła się w czerwcu ub. roku, uczniowie „budowlanki” Fot. Nadesłane, Monika Rynka Do udziału w grze miejskiej „Zapomniane historie. szlakiem kultury żydowskiej w Bydgoszczy”, która odbyła się w czerwcu ub. roku, uczniowie „budowlanki” zaprosili kolegów i koleżanki z klas gimnazjalnych i nie tylko
Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych stworzyli wyjątkową trasę spacerową dotyczącą historii Żydów, mieszkających w Bydgoszczy.

Spacerownik powstał w ramach programu edukacyjnego „Szkoły Dialogu”, którego organizatorem jest Fundacja Forum Dialogu. Projekt uczniów bydgoskiej „budowlanki” ma teraz szansę na nagrodę w ogólnopolskim konkursie. Jego rozstrzygnięcie nastąpi 1 marca podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Najpierw była ankieta

Jak zrodził się pomysł wzięcia udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu?
- Wyszedł od młodzieży, która chciała zgłębić wiedzę na temat historii Żydów mieszkających w naszym mieście - mówi Aleksandra Wachowiak, nauczycielka historii w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

w dalszej części artykułu:

  • Jak zrodził się pomysł stworzenia Spacerownika?
  • Co o bydgoskich Żydach wiedzą bydgoszczanie?
  • Jakie pytania pojawiły się w grze miejskiej „Zapomniane historie. Szlakiem kultury żydowskiej w Bydgoszczy”
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.