Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marszałek województwa nie dla Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Marek Nienartowicz

Marszałek województwa nie dla Bydgoszczy

Marek Nienartowicz

Wygląda na to, że rekordowy wynik Piotra Całbeckiego załatwił sprawę - przedstawiciele Bydgoszczy nie będą podważali jego kandydatury na stanowisko marszałka województwa w nowej kadencji.

Na pierwszej sesji sejmik zajmie się wyborem marszałka województwa nowej kadencji. Jedynym kandydatem na to stanowisko wydaje się być sprawujący ten urząd od 2006 roku Piotr Całbecki. Sprzyja temu oczywiście zwycięstwo KO w wyborach do kujawsko-pomorskiego sejmiku. A także rekordowy indywidualny wynik Piotra Całbeckiego - 68 542 głosy.

Z powyborczej arytmetyki wynika, że najbardziej realną koalicją w sejmiku jest sojusz KO-PSL. Ma większość 18 głosów w 30-osobowym sejmiku. To w praktyce kontynuacja koalicji PO-PSL, rządzącej w samorządzie województwa kujawsko-pomorskiego od kilku kadencji. PO, czyli główna siła KO, tworzyła też 8-letnią koalicję z PSL na szczeblu rządowym.

Z innych konfiguracji absolutnie odpada koalicja KO-PiS. W teorii możliwy wydaje się sojusz PiS-PSL. Tyle że centralne władze tej drugiej partii już przed wyborami wykluczyły możliwość jakiegokolwiek porozumienia z „partią antysamorządową”. A za taką mają PiS. Do tego nie zapominają o atakach działaczy PiS na PSL podczas niedawnej kampanii wyborczej. Jak ustaliliśmy, radni PiS nowej kadencji rozmawiają o ewentualnej koalicji z poszczególnymi radnymi PSL. Mają jednak świadomość, że nic nie wskórają. W tej sytuacji PiS w kolejnej kadencji kujawsko-pomorskiego sejmiku znajdzie się w opozycji.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.