Justyna Wojciechowska-Narloch

Marzec to czas rekolekcji w szkołach. Zajęcia w kościołach są obowiązkowe, ale z frekwencją na nich bywa różnie

Zajęcia w kościołach zwykle odbywają się rano. Potem dzieci trafiają pod opiekę swoich nauczycieli Fot. Sławomir Kowalski Zajęcia w kościołach zwykle odbywają się rano. Potem dzieci trafiają pod opiekę swoich nauczycieli
Justyna Wojciechowska-Narloch

Czas na zadumę i refleksję nie zawsze wykorzystywany jest zgodnie z przeznaczeniem. Rekolekcje, choć obowiązkowe, bywają wagarami.

Tradycja przygotowywania się do Wielkanocy w szkołach ma już 26 lat. Specjalnym rozporządzeniem wprowadziło ją ministerstwo edukacji, dając placówkom 3 kolejne dni wolne od nauki. Czas ten - zgodnie z intencją ustawodawcy - przeznaczony ma być na pokutę i duchowe ćwiczenia, a lekcje przenoszą się ze szkół do kościołów.

Opieka się należy

W SP nr 24 przy ul. Ogrodowej rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 19-21 marca. Harmonogram pracy nauczycieli w tym czasie szkoła ustaliła już tydzień temu. Było w tej sprawie specjalne zebranie.

- Naszym zadaniem jest zapewnienie opieki wszystkim tym uczniom, którzy tego potrzebują - informuje Ewa Wronkowska, dyrektorka SP nr 24. - Zaplanowaliśmy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla najmłodszych. Starsi też nie zostaną pozostawieni sami sobie, jeśli tylko rodzice zgłoszą taką potrzebę. Mamy bogatą ofertę również dla nich.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.