Masz pomysł na biznes? Wystarczy być kobietą!

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Fudali-Hakman
Lucyna Makowska

Masz pomysł na biznes? Wystarczy być kobietą!

Lucyna Makowska

Prawie milion złotych ma do rozdania Fundacja Przedsiębiorczość z Żar na założenie własnej działalności gospodarczej.Tylko dla pań!

Warunek jest jeden: Pieniądze mają być w stu procentach wykorzystane przez kobiety. - Wystarczy mieć pomysł na własny biznes, w jego ramach doradztwo zawodowe, biznesowe, gdzie każda kobieta, nie zakwalifikowana do projektu będzie mogła zweryfikować swój pomysł i kontaktować się z indywidualnym doradcą który nauczy ją pisać biznes plan pod kątem jej projektu - wylicza Małgorzata Kaczmarczyk, prezes Fundacji Przedsiębiorczość w Żarach.- Rekrutację zaczynamy od 19 kwietnia, potrwa ona do 26 kwietnia. W tym czasie można składać dokumenty, tj. formularz wstępny, w którym znajdzie się informacja z czym nasza kandydatka chce wystartować. Na ich podstawie chcemy weryfikować pomysły.

Jedyny warunek to wiek. W konkursie mogą startować panie w przedziale 30- 65 lat i wyłącznie wyłącznie kobiety bezrobotne, bądź poszukujące pracy.

Dlaczego akurat taka grupa? - Pisząc takie projekty analizujemy badania z których wynika, że najwięcej osób bezrobotnych jest w tym przedziale wiekowym- dodaje pan prezes.- Projekt adresowany jest do tych powiatów, w których jest najwyższe bezrobocie. W tym przypadku chodzi o krośnieński, żagański i międzyrzecki i dotyczy tylko terenów wiejskich. Powiat żarski niestety „wypadł”, gdyż u nas bezrobocie spadło poniżej 10 procent.

Co można zyskać? Bezzwrotną dotację w wysokości 22 tys. 700 zł, na zakup, towar i co najważniejsze przez pierwszy rok dostają wsparcie 850 zł, które mogą wykorzystać np. na zapłacenie ZUS. e osoby uczą się w ramach projektu jak być przedsiębiorcą, na co zwracać uwagę, na co uważać, jak rozpoznawać konkurencję. W trakcie trwania projektu cały czas ma z nami kontakt i może korzystać ze wszystkich porad. Dostają też materiały szkoleniowe. - Do tego rodzaju projektów zgłasza się dużo kobiet i mamy dobre doświadczenia, bo dotąd większość osób, korzystajcych z naszej pomocy prowadzi firmy dodaje M. Kaczmarczyk.- W sprawie projektu dla kobiet co chwilę dzwonią z pytaniami, więc zainteresowanie już jest.

Fundacja prowadzi też bezpłatne kursy komputerowe, obsługi komputera oraz językowe dla osób pracujących, bezrobotnych i poszukujących pracy, współfinansowane z UE. Nie mogą z nich skorzystać tylko przedsiębiorcy, obejmuje powiat żagański, krośnieński, strzelecko- drezdenecki, nowosolski.

Fundacja ma też do rozdania 10 komputerów stacjonarnych dla organizacji pozarządowych z oprogramowaniem , windows 9.7.O tym kto je otrzyma zdecyduje mały konkurs. Szczegóły w siedzibie fundacji w Żarach przy ul. Mieszka I 13.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.